chapless دانلود لیورپول کریستال پالاس لیورپول

chapless: دانلود لیورپول کریستال پالاس لیورپول دانلود فیلم

گت بلاگز فارس جذب بیش از 13 هزار سوادآموز فارس

سوادآموزی فارس بیش از 13 هزار نفر را در دوره سوادآموزی تحت پوشش قرار می دهد .

جذب بیش از 13 هزار سوادآموز فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ عیسی ملک پور معاون سوادآموزی فارس در نخستین کارگروه برون سپاری سواد آموزی استان گفت: شرکت سوادآموزی در جهت سیاست اقتصاد مقاومتی و همچنین ایجاد اشتغال در جامعه در طی سال های اخیر فعالیت های خود را به صورت برون سپاری انجام می دهد.

وی با تاکید بر اینکه برون سپاری با نشانه شتاب بخشی به روند زدودن بی سوادی انجام می شود افزود: وظیفه مهم سوادآموزی شناسایی، جذب و آموزش بی سوادان جامعه است که این مهم در دوران قبل از ادغام نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش به وسیله آموزشیاران انجام می شد و بعد از ادغام نیز شرکت سواد آموزی جهت انجام ماموریت خود به روش برون سپاری تاکید دارد.

عبارات مهم : آموزش

معاون سواد آموزی فارس ادامه داد: از پرسشها سوادآموزی استان نبود انگیزه مورد نیاز و استقبال بی سوادان جهت فرا گیری سواد، مهاجرت و پراکندگی بی سوادان در سطح استان و همچنین نبود الزام قانونی جهت حضور بی سوادان در فرایند آموزش می توان نام برد.

ملک پور گفت: در روش برون سپاری استفاده از توان بخش شخصی چه به صورت تشکل های غیر دولتی و چه نیروهای دولتی همچون معلمان، کارکنان رسمی سایر ادارات و بازنشستگان مورد تاکید هست.

معاون سوادآموزی فارس افزود: بر همین اساس کارگروه برون سپاری در همه ادارات آموزش و پرورش سراسر استان تشکیل خواهد شد و انتخاب، معرفی و نظارت بر فعالیت تشکل های علاقمند به همکاری با شرکت سواد آموزی به وسیله این کارگروه انجام می شود.
وی تصریح کرد: در سال 95 نزدیک به 55 تشکل در سراسر استان فارس امر شناسایی، جذب و آموزش بی سوادان را بر عهده داشت و امسال نیز ادارات آموزش و پرورش فارس با توجه به سهیه تعیین شده است تنها بعد از تعیین تشکل های طرف قرارداد با سوادآموزی و ثبت آن ها در سامانه سواد آموزی، امکان ثبت افراد بی سواد و تکمیل سهیمه تعیین شده است خود را دارند.

ملک پور با تاکید بر اهمیت نظارت بر فرایند سواد آموزی استان اضافه کرد: ستاد امتحانات استان وظیفه برگزاری، کنترل و نظارت بر فرایند سواد آموزی را دارد و شرکت سواد آموزی استان نیز تنها بعد از تائید سلامت روند آموزش بی سوادان و بر اساس قیمت مصوب، موظف به پرداخت هزینه هست.

معاون سواد آموزی فارس بیان کرد: در امسال هزینه شناسایی و آموزش و قبولی جهت هر فرد در دوره سواد آموزی 760 هزار تومان، دوره انتقال 840 هزار تومان و دوره تحکیم نیز 130 هزار تومان هست.

وی ادامه داد: به همین جهت و به منظور تشویق افراد بی سواد جهت حضور در فعالیت های سواد آموزی 20 درصد از قیمت تمام شده است دوره سواد آموزی به مبلغ 144 هزار تومان بعد از قبولی به سواد آموزان پرداخت می شود که در سال قبل نیز نزدیک به 3 هزار و 500 سواد آموز قبول شده است سال 94 موفق به دریافت این مبلغ شده است اند.

ملک پور با بیان اینکه حجم سهمیه استان در سال قبل 16 هزار نفر بوده افزود: با توجه به اینکه سوادآموزی استان فارس در چند سال اخیر توانسته بیش از حجم هر سال خود افراد بی سواد را تحت پوشش قرا ر دهد، سهمیه این استان در سال 96 کم کردن یافته و سهمیه کنونی استان 13 هزار و 500 نفر است که از این تعداد 1 هزار و 500 نفر باید از اتباع خارجی باشد.

وی یاد آور شد: سهمیه استان فارس در امسال و در دوره انتقال 3 هزار و 200 نفر و در دوره تحکیم نیز 3 هزار نفر هست.

انتهای پیام/ن

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | استان فارس | جذب بیش از 13 هزار سوادآموز | سازمان سوادآموزی | اقتصادمقاومتی | اشتغال در جامعه | آموزش بی سوادان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog